XXV Niedziela Zwykła

24 września 2017r.

1.     W środę przypada 21 rocznica śmierci śp. Ks. Prał. Józefa Sieradzana. Zachęcamy do modlitwy w intencji wieloletniego proboszcza naszej parafii.

2.     W środę 27 września na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców dzieci, które
w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

3.     Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę o godz. 16.00.

4.     W tym tygodniu w piątek przypada święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Swoje imieniny obchodzi ks. Wikariusz Rafał. Msza św. w intencji solenizanta będzie w wigilie święta, a więc w czwartek o godz. 18.00.

5.     W czwartek o godz. 15.00 w ramach akcji „Koronka na ulicach świata” będziemy modlili się w dwóch miejscach naszej parafii: na Lisie, przy figurze Matki Bożej przy ul. Łowieckiej oraz na skrzyżowaniu ulic B. Pobożnego i początku ul. Stare Miasto.

6.     W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe.
W niedziele różaniec o godz. 15.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

7.     W sobotę 7 października organizowana jest modlitwa Różaniec do Granic. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z Kościoła. Można udać się prywatnie lub grupowo na granice naszego kraju, aby tam wziąć udział w modlitwie. Z tej okazji Sanktuarium św. Józefa organizuje wyjazd do Słubic na zachodniej granicy Polski. Wyjazd o 4.30 koszt 70 zł. Powrót w późnych godzinach wieczornych. Zapisy w sekretariacie i kancelarii Sanktuarium.

8.     Nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej od 17 do 24 lutego 2018 roku (drugi tydzień ferii zimowych). Szczegóły – program, cena w gablocie
i u ks. Rafała.

9.     Polecamy prasę katolicką: nowy numer Opiekuna; Przewodnik Katolicki; Niedziela,
a także kalendarze cegiełka na Wyższe Seminarium Duchowne