Msze św. w niedzielę (w lipcu i sierpniu):

w kościele: 7.30; 9.00; 12.00; 16.00

w kaplicy w Piwonicach: 10.00

XX Niedziela zwykła

20 sierpnia 2017

1. W sobotę 26 sierpnia: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o 7.00 i o 18.00.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi i za chleb. Po Eucharystii tradycyjnie podzielimy się chlebem. Serdecznie zapraszamy.

3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 17.30 w naszym kościele jest odmawiany różaniec, a po nim nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Eucharystia. W piątki natomiast po mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

4. Fundacja „Mocni Miłością”, działająca przy parafii św. Matki Teresy z Kalkuty, na kaliskich Ogrodach, organizuje po raz kolejny Kurs dla Wolontariuszy. Celem szkolenia jest nabycie umiejętności opieki nad osobami obłożnie chorymi i włączenie się w działania jakie prowadzi Fundacja na rzecz chorych. Początek kursu 18 września 2017 roku. Kurs trwa trzy miesiące. Zajęcia odbywają się w Kaliszu, w poniedziałki, w godz. 18:30 – 20:30.

5. Polecamy prasę katolicką: Opiekuna, Niedzielę oraz Przewodnik Katolicki.

6. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas do wieczności: śp. Janina Ciesiełkiewicz (l. 72); śp. Piotr Grabowski (l. 77); śp. Anroni Dygnarowicz (l. 78). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….