Msze św. w niedzielę (w lipcu i sierpniu):

w kościele: 7.30; 9.00; 12.00; 16.00

w kaplicy w Piwonicach: 10.00

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 LIPCA 2017r
.

1. Jutro, w przeddzień wybuchu Powstania Warszawskiego, będzie odprawiona Msza św. przy grobie śp. Ks. Józefa Sieradzana w intencji  kapelanów Powstania. Początek Mszy św. na cmentarzu o godz. 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym.

2. W I czwartek miesiąca w Bazylice św. Józefa comiesięczna modlitwa w intencji obrony życia i rodziny. Początek o godz. 17.00.

3. W piątek, 4 sierpnia w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej
w Kaliszu – Szczypiornie,  odbędą się obchody 100. Rocznicy internowania Legionistów Józefa Piłsudskiego. Uroczystości rozpoczną się Mszą świętą  pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Szczegółowy program wydarzenia na plakacie.

4. W sobotę, 5 sierpnia,  wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej. Z tej racji odprawiona będzie Msza święta odpustowa w kościele na Zawodziu o godz. 19.00.

5. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30. W I sobotę nabożeństwo I sobót po Mszy św. porannej.

6. Rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w intencji osób uzależnionych.

7. Spotkanie organizacyjne dotyczące Kaliskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się w przyszłą niedzielę – 6 sierpnia, po Mszy św.  o godz. 16.00.

8. Dzisiaj po Mszach św. na parkingu święcimy pojazdy. Ofiary zbierane przy tej okazji są przeznaczone na misje.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest nowy numer Opiekuna, Niedziela, Przewodnik Katolicki.